Ustabilitet i aksjehandelsløsning

Det er for øyeblikket ustabil tilgang til DnB sin aksjehandelsløsning. Det jobbes med å rette dette. 

Sterk plattform for videre vekst

28. februar 2025
Bilde som viser datakort med linjer og koplinger. Tekst på bildet: NRF 54 Series,

Nordic Semiconductor, et norsk teknologiselskap helt i verdenstoppen, kommer til Børs og Bacalao 13. mars.

CEO Vegar Wollan kommer til Børs og Bacalao for å gi en status på hvor selskapet står i dag og hva de tenker om mulighetene frem i tid.


Meld deg på Børs og Bacalao 13. mars


Nordic Semiconductor ASA

Nordic Semiconductor ASA er verdensledende innen trådløs kommunikasjonsteknologi. Det norske selskapet har vært markedsleder i mer enn et tiår med sine prisbelønte, energieffektive Bluetooth-løsninger, som brukes av verdens ledende merker innen PC-utstyr, gaming, sport og trening, utstyrssporing, industriell automatisering, smarthus-produkter, blodsukkermåling og mer.

Nordic tilbyr komplette løsninger innen Bluetooth Low Energy, cellular IoT, Wi-Fi og Power Management, med mål om å levere markedets mest energieffektive og høytytende løsninger. Med en solid produktportefølje bestående av maskinvare, programvare, utviklingsverktøy, et sterkt partnernettverk og teknisk support i verdensklasse, hjelper Nordic kundene sine med å redusere utviklingstiden og raskere lansere innovative produkter på markedet.

Selskapet ble notert på Oslo Børs i 1996 og har rundt 1.400 ansatte globalt, med hovedkontor i Trondheim.

Etterspørselen etter energieffektive, trådløse løsninger vokser raskt, og Nordic Semiconductor er i en unik posisjon til å drive denne utviklingen videre. Med fokus på en ny og tilspisset strategi, komplette løsninger, og evne til innovasjon fortsetter vi å styrke vår tilstedeværelse i viktige markeder. Jeg ser frem til å dele innsikt om hvordan vi kapitaliserer på disse mulighetene og hvorfor vi mener Nordic har en sterk plattform for videre vekst.

Vegard Wollan

CEO, Nordic Semiconductor ASA

Børs og Bacalao 2025

Torsdag 13. mars 2025, 16.30-21

Det er spennende tider i verdensøkonomien. Etter noen år med høy prisvekst og stigende renter, er nå både prisveksten og rentene på vei ned igjen. Samtidig er det stor usikkerhet knyttet til det geopolitiske og politiske bildet. Hva betyr det som skjer for Norge og Nordvestlandet, og hva kan vi vente oss framover?

Påmelding Ålesund Påmelding Stad